Запитання

Питання: Шановні юристи з  Комітету з питань захисту  прав дітей, в мене виникла вельми не приємна життєва ситуація,  з чоловіком розлучились рік тому,   маємо спільних дітей доньку та сина, зараз проживаймо окремо. Після розірвання шлюбу ми з ним домовились про час спілкування з дітьми по три дні, чотири дні на тиждень, чередуючись, але останнім часом чоловік не дає бачитись з дітьми та не пускає мене до них, пояснюючи це тим що я на них погано впливаю та веду аморальний спосіб життя, його обвинувачення нічим не обґрунтовані. Як мені вирішити ситуацію?   kostenkoInna@gmail.com  Костенко Інна Василівна   

 

Відповідь: Є правовий варіант вирішення даної ситуації, можна спробувати врегулювати дане ,спірне, питання безпосередньо  в досудовому порядку шляхом медіації , поспілкувавшись з чоловіком й натякнувши йому на норми Цивільного кодексу України,  з приводу правової відповідальності за наклеп і відшкодування моральної шкоди завданою поширенням неправомірної інформації  яка порушила ваші особисті немайнові права, згідно яких він повинен спростувати недостовірну інформацію, в іншому випадку його буде чекати позов та виклик до залу судового засідання.

З приводу усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини  вам треба викласти ваші житєві обставини в заяві до органу опіки та піклування з вимогою прийняти рішення по вашій ситуації, рішення органу опіки та піклування потрібно приєднати до позовної заяви про Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та відшкодування моральної шкоди завданої поширенням неправдивої інформації вашим  минулим чоловіком.

Питання: У меня возникла ситуация  пол года назад мы развелись с мужем, имеем общего сына, квартиру  приобрели совместно в браке, после развода и вынесения решения суда о разделе имущества  семьи  мне досталась часть квартиры, в другой части проживает  бывший муж , который всячески препятсвует продаже моей части собственности,  я столкнулась с невозможностью продажи моей части квартиры , как мне найти виход с этой ситуации?

Nataliavicktorivna@gmail.com Наталья

Відповідь: В зависимости от технических характеристик квартиры, есть два варианта решения вопроса. Предлагаю Вам обратиться письменно ко второму сособственнику приобрести Вашу часть квартиры, указав при этом ее стоимость. По истечении месяца, если он не согласился, т.е. не принял предложение, можете смело выставлять часть квартиры на продажу. Но до этого в любом случае обращение в опекунский совет неминуем.

При возникновении и в этом случае у Вас вопросов, предлагаем обратиться  к нам на личную бесплатную консультацию.

Шановні юрсити. Я мати неповнолітньої дитини, останнім часом  моє  сумісне  проживання з чоловіком стало нестерпним, він неодноразово мені зраджував,  думаю подавати заяву про розірвання шлюбу, от тільки як бути з дитиною, хочу підти жити до матері так , як квартира належить чоловікові. З ким буде проживати дитина ?

Vika1234@mail.ru Вікторія.

Відповідь: Навіть, якщо Ви з чоловіком проживаєте разом, можна визначити місце проживання дитини за адресою проживання матері разом із нею.

Так, якщо стосунки між подружжям погіршились та мають тенденцію до розлучення та окремого проживання подружжя, один із подружжя може звернутись до суду із позовною заявою до другого із подружжя про визначення місця проживання дитини разом із матір'ю. Також треба враховувати вік дитини, якщо дитина не досягла десяти років її місце проживання дитини визначається за згодою батьків, якщо батьки не дійшли з цього приводу згоди то  вам треба звернутись до суду. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років визначається за спільною згодою батьків та самої дитини, тобто, в будь-якому разі буде враховуватися думка дитини. В даному конкретному випадку, я так розумію, йдеться не тільки про визначення місця проживання дитини, а й проживання дитини разом із матір'ю, що і зазначається у позовній заяві.